Ta strona wygląda najlepiej z włączoną obsługą JavaScript

RHCSA - Red Hat Certified System Administrator

 ·  ☕ 1 min czytania  ·  🐧 sysadmin

Zamierzam w ciągu następnych kilku tygodni zamieszczać własne szkolenia całkowicie po polsku związane z RHCSA. Tak, za darmo, bo to są takie podstawy podstaw w każdej dystrybucji Linux w zasadzie i jest to według mnie śmiesznie proste. Egzamin wymaga zrozumienia i pamiętania komend na pamięć, więc to już nie jest takie proste, ponieważ polecenia wchodzą w miarę upływu czasu, gdy codziennie się je klepie z palca.

Cena samego egzaminu to koszt około 1800 PLN. Nie, nie mam tego egzaminu, zamierzam go kiedyś zrobić, gdy uznam, że wiem wszystko niemalże na pamięć, a w razie czego skorzystam z helpa i z mana. Grunt, to wiedzieć, jak należy daną rzecz wykonać poprawnie.

To szkolenie obejmie zakres podstawowy, czyli instalację systemu, zarządzanie użytkownikami, firewall itd. Takie podstawy podstaw. Wiem, że tego typu tutoriali w sieci jest mnóstwo. Ale jak słyszę angielski w wykonaniu Hindusów, to szlag mnie trafia, a z kolei Amerykanie, czy Brytyjczycy potrafią zbyt szybko mówić.

Odcinki będą w postaci filmów wideo, które będę wrzucać na youtube w miarę czasu i możliwości. Nie będzie to oszałamiające tempo, ale postaram się chociaż jeden na tydzień wrzucać na bloga.

Podziel się

sysadmin
UTWORZONE PRZEZ
sysadmin
QA & Linux Specialist